Handel w Internecie

Po nieznacznym wyhamowaniu z powodu kryzysu handel w e-sklepach zaczyna stopniowo i powoli wracać do normy. Powoli zaciera się też różnica pomiędzy ilością robionych zakupów na platformach aukcyjnych a w zwykłych e-sklepach dzięki temu, że coraz więcej e-sklepów obniżyło swoje marże i sprzedaje produkty w bardzo atrakcyjnych cenach. Kupowanie w Internecie nie jest już takie ryzykowne jak kiedyś, chociaż bardziej ryzykowne wydają się wciąż zakupy w serwisach aukcyjnych niż w normalnych e-sklepach.

O popularności e-handlu decydują przede wszystkim niższe niż w tradycyjnych sklepach ceny, różne sposoby dokonywani a płatności oraz możliwość złożenia zamówienia o dowolnej porze dnia czy nocy a przy tym również dostawa do domu. Dzięki dużej ilości firm kurierskich przesyłki stają się coraz tańsze i są coraz lepiej zabezpieczane do transportu.


Obecnie w Parlamencie Europejskim trwają prace nad zapewnieniem bezpieczeństwa w handlu transgranicznym – miejmy nadzieję, że wkrótce i my będziemy mogli kupować taniej z zagranicy a przy tym będziemy mieli do wyboru szereg opcji płatniczych i gwarancję że produkt dojdzie do nas.