Katalogowanie stron internetowych jako strategia pozycjonowania

Jeżeli zastanowilibyśmy się do czego służą katalogi stron internetowych, to odpowiedź na to pytanie uzależniona jest od tego, komu mają one służyć. Dla właścicieli folderów stron podstawową sprawą może być zysk czerpany z reklam lub posiadanie wartościowego katalogu, na którym można umieszczać osobiste linki pozycjonujące. Z drugiej strony osoby, które katalogują serwisy www będą wykorzystywać katalogi do umieszczania w nich swoich wpisów.

Właściciele katalogów stron internetowych chcieliby mieć wartościowe wpisy, a osoby dodające wpisy chciałby to zrobić jak najszybciej i w łatwy sposób. Katalogowanie stron www jest nużące, zatem stworzono odpowiednie do tego celu narzędzia. Czy jednakże narzędzia te w dużej liczbie przypadków w pełni automatyczne muszą być zmorą właścicieli portali www? Niekoniecznie.

Dodawarka do stron i precli Publiker (www.publiker.pl) usiłuje zachować rozsądny kompromis pomiędzy dodawaniem automatycznym (dobrym dla użytkowników promujących swoje strony internetowe WWW), a zadowoleniem adminów katalogów i stron w stylu presell pages. W jaki sposób? Otóż zamieszczane wpisy, mogą zostać automatycznie podlinkowane z innych folderów www, precli albo systemów wymiany linków. Dzięki temu właściciel katalogu uzyskuje darmowe odnośniki promujące katalog stron internetowych, co pozytywynie wpływa zarówno na folder jak również na pozycjonowaną stronę internetową WWW. Podlinkowanie powoduje, że wpisy są szybciej indeksowane i posiadają większą moc, więc na 100% warto przeanalizować taką formę promocji.

Dodaj komentarz