Nowoczesne strony internetowe

Strony WWW standardu WEB 2.0 to obecnie najpopularniejsza forma zaistnienia w internecie. Witryny internetowe, które pozwalają na zarządzanie zasobami w łatwy sposób, jak na przykład kontem pocztowym, cieszą się dużym zainteresowaniem.

Dużą popularnością cieszą się strony internetowe wykonane w technologii Flash, pozwalającej na pokazywanie bogatych w grafikę i animację treści. Do przeglądania takich stron konieczne jest posiadanie odpowiedniej wtyczki, jednak teraz jest ona na tyle popularna, że prawie każdy użytkownik Internetu posiada ją w swoim komputerze.

System CMS możemy uznać za część informatycznego systemu w firmie. Jest to narzędzie, które pomoże zrealizować strategię kreowania wizerunku w Internecie oraz zadba o przepływ danych w obrębie przedsiębiorstwa.

Systemy zarządzania treścią CMS (Content Management System) pozwalają firmom prezentować czytelnikowi dowolne dane na wiele sposobów. Współczesne rozwiązania CMS pozwalają pokazywać na podstronach nie tylko tekst ale też fotografie, animacja flashowe, muzykę i inne rodzaje multimediów.

Standardem w tej dziedzinie jest kod XHTML (eXtensible HyperText Markup Language), który, jeśli jest dobrze sformatowany, pozwala stronie www szybko podnieść się w liście Google i innych wyszukiwarek oraz jest podatny na pozycjonowanie.