Pozycjonowanie – od czego zacząć???

Pozycjonowanie jest obecnie jednym z najżmudniejszych i najcięższych „kawałków chleba”. Kiedy niedawno rozpoczynałem przygodę z pozycjonowaniem zadziwiało mnie niemal wszystko. Patrząc na dorobek niektórych pozycjonerów (na ich zaplecze) – myślałem, iż niemożliwym jest aby stworzyć tak wiele stron tematycznych, tak wiele katalogów stron www, katalogów firm itd.. Jednak teraz wiem już, że jest to możliwe, lecz kosztuje to wiele wysiłku, a „tak ogromne kwoty za pozycjonowanie” – jak niektórzy twierdzą – nie są wcale na wyrost i mają się doskonale do nakładu pracy poniesionego przez pozycjonera (lata pracy i budowania zaplecza).

Początkującym pozycjonerom (czyli dalej również i mnie) polecam forum Pozycjonowanie i Optymalizacja. Zachęcam do częstego odwiedzania i chłonięcia tej ogromnej bazy wiedzy oraz zadawania pytań. Ponadto polecam przeróżnego rodzaju blogi o technikach i metodach pozycjonowania – tam również można „wyłuskać” co nieco informacji. Osobiście polecam również video na SprawymMarketingu.pl na temat Długiego Ogona w SEO Biznesie.

Jeżeli również ktoś z was znalazł co nieco:) ciekawych informacji na temat pozycjonowania stron zachęcam do dzielenia się nimi z nami „raczkującymi” pozycjonerami.

Dodaj komentarz