Sklepy internetowe – szansa w dobie kryzysu?

W dzisiejszych czasach coraz większa ilość sprzedawców próbuje sprzedać swoje wyroby w sieci. W ostatnich kilku latach popularność sklepów internetowych wzrastała w bardzo szybkim tempie. Spowodowane jest to tym, że coraz więcej ludzi ma dostęp do Internetu w Polsce, oraz rozwojem bankowości elektronicznej, która pozwoliła na szybsze transakcje niż to bywało wcześniej.

Sklepy internetowe pozwalają sprzedawcom na dotarcie do każdego zakątka kraju oferując klientom szeroki asortyment produktów w niższych cenach. Niższe ceny w stosunku do tradycyjnych sklepów można osiągnąć, ponieważ do sprzedaży internetowej nie trzeba utrzymywać drogich lokali w centrach miast. Wystarczy jakiś hangar na obrzeżach lub jeżeli sprzedawane produkty nie są zbyt duże można trzymać je w domu, co pozwala na znaczne obniżenie kosztów magazynowania.

Wielką zaletą sklepów internetowych jest to, że jest on czynny non stop, przez 24 godziny dziennie, 365 dni w roku a towar dostarczany jest nawet następnego dnia pod same drzwi. Aktualnie najchętniej ludzie kupują w sieci książki, filmy i muzykę na płytach CD i DVD ale oprócz tego przez Internet można kupić prawie wszystko, nawet przedmioty z zagranicy, które w naszym kraju nie są udostępniane do sprzedaży. W przyszłości można się spodziewać, że sklepy internetowe będą dalej się rozwijać, jednak bądźmy ostrożni z twierdzeniami, iż zastąpią one tradycyjne sklepy.