Pozycjonowanie stron www

Jedna z głównych metod pozycjonowania jest zdobywanie linków do naszej strony www. W jaki sposób zdobywać hiperłącza?

Sposobem jest umieszczanie strony w katalogach. Dostępnych jest dużo automatów stworzonych w tym celu Najbardziej skuteczna jest natomiast katalogowanie ręczne – najlepsze katalogi są dobrze chronione przed automatami lub są płatne.

Naszą stronę możemy dodatkowo wyróżniać za pomocą SWL-i czyli systemów wymiany linków. Działania te trzeba podejmować mając odpowiednią wiedzę, bowiem korzystanie z tej techniki może być przyczyną nałożenia przez Google sankcji w postaci filtru lub nawet bana.

Kolejnym sposobem na wypozycjonowanie naszej strony jest wymiana hiperłączami ze stronami tematycznie powiązanymi – takie odnośniki są najbardziej wartościowe.

Stronę można tez promować tworząc artykuł tematycznie związany z jej treścią i dodać go do tzw. precli lub serwisów pozwalających na wymianę artykułów np. artelis.

Odsyłacze można również umieszczać na forach internetowych w stopkach a także w postach. W wielu przypadkach fora takie mają atrybut „nofollow” i Google nie bierze pod uwagę takiego linku. Niemniej jednak jest to zawsze promocja naszej strony.

Samo pozycjonowanie jest działaniem bardzo delikatnym – trzeba działać z wyczuciem i posiadać odpowiednią wiedzę. Jeśli zatem nie mamy czasu ani choćby podstawowej wiedzy zlećmy pozycjonowanie odpowiedniej firmie.